Firma Garmin wciąż rozwija swoją flagową serię outdoorowych, multisportowych zegarków fēnix 3, wprowadzając na rynek nowe modele oraz bezpłatne aktualizacje oprogramowania. Amerykański producent zakasa rękawy w walce o klienta – i bardzo dobrze.
Zegarek fēnix 3 Sapphire testowałem dla Was ostatnio, a już okazuję się, że pojawiła się nowa wersja (z HR na końcu) wyposażona w technologię Elevate, która mierzy tętno wprost z nadgarstka, dzięki czemu nie trzeba zakładać nadajnika HRM na klatkę piersiową.
Zegarek monitoruje tętno 24/7, również poza treningami i na tej podstawie precyzyjnie oblicza spalone kalorie. Kontroluje także liczbę intensywnych minut, czyli podwyższonego tętna, ustalając cel 150 minut na tydzień. W zależności od ustawień, czas pracy fēnix 3 Sapphire HR na baterii wynosi do 40 godzin w trybie Ultra Track, 16 godzin w trybie GPS, 3 tygodni w trybie zegarka i 2 tygodni w trybie smartwatcha. Garmin fēnix 3 Sapphire HR współpracuje także z czujnikami HRM-Run, HRM-Tri na klatkę piersiową, co daje możliwość określania dodatkowych parametrów.
Popraw technikę i efektywność biegu
Parametry dynamiki biegu znane z wcześniejszych wersji oprogramowania, takie jak kadencja, odchylenie pionowe i czas kontaktu z podłożem, zostały teraz rozbudowane o kolejne wskaźniki.
- Długość kroku: długość kroku biegacza w czasie rzeczywistym.
- Bilans czasu kontaktu z podłożem: symetria kontaktu z podłożem dla obu nóg, której kontrola może zapobiegać kontuzjom.
- Odchylenie pionowe do długości kroku: pomaga poprawiać efektywność biegu.
Świadomie pracuj nad formą
Smartwatch fēnix 3 na podstawie danych tętna określa parametry fizjologiczne biegacza.
Nowe profile aktywności
Użytkownicy zegarków z serii fēnix 3 mogą korzystać teraz z nowych profili aktywności, takich jak: golf, SUP i wioślarstwo. Oprogramowanie do smartwatcha fēnix 3 jest wciąż rozwijane, aby udoskonalać i poszerzać jego funkcjonalność. Garmin fēnix 3 daje możliwość personalizacji profili aktywności oraz dodawania nowych. Doświadczeni spadochroniarze mogą korzystać z funkcji Jumpmaster, wybierając jeden z trzech dostępnych rodzajów skoków: HAHO, HALO lub Statyczny. Miłośnicy sportów górskich docenią nową funkcję wyświetlania na zegarku profilu wysokości trasy zarówno tej przebytej, zaplanowanej, jak i aktualnie pokonywanej.
Nieograniczone możliwości personalizacji
Smartwatche fēnix 3 są kompatybilne z platformą Connect IQ, która daje jeszcze więcej możliwości personalizacji. Można z niej bezpłatnie pobrać aplikacje, widgety, tarcze zegarka i pola danych, a także zaprogramować własne.
Przede wszystkim outdoor
Zegarki fēnix 3 zapewniają kompletny zestaw funkcji nawigacyjnych i monitorujących – choć wielu użytkowników wciąż narzeka, że model ten nie jest tak dokładny jak 910XT. Urządzenia wyposażone są w wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas. Automatycznie kalibrują te czujniki przy użyciu sygnału GPS. Barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. Antena EXO ze stali nierdzewnej obsługuje system satelitarny GPS i GLONASS, zapewniając lepsze określanie pozycji w trudnych warunkach. Zegarki fēnix 3 zapisują wykres śladu, tworząc „elektroniczną ścieżkę śladu” podczas ruchu użytkownika. Umożliwiają oznaczanie pozycji, takich jak linia startu/mety, punkt kontrolny, obozowisko lub miejsce zaparkowania samochodu i nawigację do nich. Można też tworzyć kursy i nimi podążać.
Zegarek fēnix 3 Sapphire HR jest już dostępny w sprzedaży w Polsce za pośrednictwem oficjalnej strony producenta, a jego cena wynosi równowartość ok. 2500 zł.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
akurat w f3 HR mam od lutego nie ma nowych opcji , pracuja Mozna powiedziec jestem fanem f3 bo to juz drugi model. Fajny sprzet ale tylko w tedy jak ktos uzyje jego opcje i potrzebne mu te rzeczy np odchylenie podczas biegu dlugosc kroku, biegam maratony te info dla mnie sa przydatne, ale pulsomtr jest jeszcze nie dopracowany !
Owszem, zegarek jest dostępny już od jakiegoś czasu, ale chodzi o funkcjonalność całej serii, która cały czas ulega poprawie. 😉
Przecież wersja HR jest już od kilku miesięcy w ofercie Garmina. Co to ma być za news?