Zostajemy przy tematyce audio, delikatnie łącząc ją z aktywnością fizyczną. Tym bardziej, że słoneczna pogoda zachęca nas do spędzania większej ilości czasu na zewnątrz. Popularnością cieszą się sporty outdoorowe. Większość z nas nie wyobraża sobie, aby uprawianiu aktywności ruchowych, spacerom czy zakupom nie towarzyszyła muzyka. Rynek sprzętu muzycznego już dawno dostrzegł potrzebę konsumentów, którzy ulubione źródło dźwięku chcą mieć zawsze przy sobie. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?
Do trenowania na zewnątrz rekomendowane jest używanie słuchawek bądź niewielkich urządzeń audio. Na rynku można nabyć douszne słuchawki odporne na pot i niesprzyjające warunki pogodowe. Wiele z nich posiada wzmocniony kabel oraz wbudowany mikrofon i pilot, dzięki czemu można sterować urządzeniem bez sięgania do kieszeni. Ponadto, słuchawki wyposażone są w silikonowe lub piankowe nakładki dokanałowe, które zapobiegają poruszaniu się i wypadaniu słuchawek z uszu. Oprócz walorów funkcjonalnych, projektanci dbają również o oryginalny design i gwarancję najwyższej jakości dźwięku i brzmienia.
Opcją dla miłośników muzyki są urządzenia bezprzewodowe, wyposażone w system redukcji szumów z zewnątrz, telefonię HD oraz dotykowy panel sterowania, umieszczony po zewnętrznej stronie słuchawek. Wiele z nich posiada także bardzo miękki pałąk i poduszki z większą przestrzenią dla uszu. Producenci dbają, aby kolejne modele były coraz lżejsze i charakteryzowały się oryginalnym wyglądem i odważnymi kolorami. Słuchawki bezprzewodowe przypadną do gustu osobom ceniącym sobie funkcjonalność produktów, łatwość obsługi i modny wygląd.
Sportowcy, którzy trenują w grupach, powinni pomyśleć nad głośnikami przenośnymi typu Microlab. Urządzenia są bardzo małe i lekkie (jedynie 120 gram), dlatego można je założyć na nadgarstek lub przypiąć do ubrania. Odtwarzacz jest wyposażony w radio FM i czytnik kart SD. Microlab jest odpowiedni dla osób, które nie lubią słuchać muzyki przez słuchawki w trakcie treningów, a zwłaszcza rekomendowany rowerzystom, gdyż umożliwia jednoczesne słuchanie muzyki i odbiór odgłosów z otoczenia. W ten sposób urządzenie zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze zarówno użytkownikowi, jak i innym uczestników ruchu drogowego.
Na rynku dostępne są również kompaktowe urządzenia o większych gabarytach i wyższych parametrach odtwarzania dźwięku. Głośniki można bezprzewodowo połączyć ze smartfonem, tabletem lub innym sprzętem Bluetooth. W przeciwieństwie do mniejszych głośników, odtwarzane nagranie słychać nawet z kilku metrów. Urządzenia doskonale sprawdzają się przy treningach stacjonarnych, na przykład na otwartych siłowniach czy salach do aerobicu i jogi.
- Zobacz także | 8 najlepszych odtwarzaczy muzycznych dla aktywnych
Na wyjazdy za miasto z przyjaciółmi czy imprezy na świeżym powietrzu, warto zabrać sprzęt o silniejszym brzmieniu i zwiększonym zasięgu odtwarzania muzyki. Od wielu lat na rynku stosowane są bezprzewodowe głośniki-tuby, które zapewniają kilkunastometrowy zasięg odtwarzanej muzyki oraz naprawdę mocny dźwięk wydobywający się z 360-stopniowej powłoki akustycznej. Jeśli dla kogoś to nadal za mało, wielu producentów zastosowało opcję łączenia głośników ze sobą. Urządzenia mogą działać bez zasilania przez kilkanaście godzin oraz są odporne na wodę i zabrudzenia, przez co idealnie nadają się na imprezy w terenie.
Źródło: Własne, Komputronik, Informacje Prasowe
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Sprzęt muzyczny dedykowany sportowcom nie do końca do mnie przemawia. Czy biegam czy idę ulicą przede wszystkim liczy się dobra jakość dźwięku a w obu tych przypadka sprawdzą się dobre słuchawki dokanałowe i zwykły telefon. Nie widzę powodu aby zastąpić moje brainwavzy jakimś specjalistycznym sprzętem dedykowanym do biegania.