- « Poprzedni
- 1/2
- Następny »
Motywują, analizują, instruują, informują oraz pozwalają rywalizować zarówno ze znajomymi, jak i innymi użytkownikami. Aplikacje i platformy społecznościowe to świetne narzedzia treningowe, które z Twoich ćwiczeń i diety wycisną jeszcze więcej. Przedstawiamy najlepsze z najlepszych.
Jeśli chcecie trenować efektywniej, to mamy dla Was coś specjalnego. Nasza seria artykułów i wideo-poradników Trenuj z nami przybliży Was do wymarzonej sylwetki. A najlepsze zegarki i smartbandy zadbają o to byście zawsze byli na bieżąco ze swoimi wynikami.
1. Garmin Connect
Garmin Connect to jedna z najlepszych platform społecznościowych, na których możemy dokładnie śledzić i analizować swoje wyniki oraz rywalizować ze znajomymi i innymi użytkownikami. Zresztą niejednokrotnie pisałem o tym w naszych maniaKalnych recenzjach. Oczywiście, w tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w jeden z monitororów aktywności amerykańskiego producenta. Ponadto istnieje możliwość udostępniania swoich rezultatów na portalach społecznościowych. Warto zaznaczyć, że korzystanie z platformy jest przyjemne za sprawą przejrzystego interfejsu, który umila przeglądanie wszelkich statystyk zebranych w ciągu całego dnia. Choć sama aplikacja na smartfony może nie zachwyca, to w przypadku peceta lub laptopa naprawdę jest w absolutnym topie.
2. Polar Flow
Polar Flow to kolejna platforma społecznościowa, która zdecydowanie lepiej radzi sobie na pecetach i laptopach aniżeli telefonach komórkowych. Bądź na bieżąco ze swymi rezultatami, analizuj, wyznaczaj cele, śledź trasy treningów, a także rywalizuj ze znajomymi i innymi użytkownikami. Flow to narzędzie, które idealnie współpracuje z urządzeniami pomiarowymi firmy Polar. Korzystam z niego na co dzień, więc wierzcie mi na słowo – platforma naprawdę daje radę, tym bardziej, że posiada również bardzo intuicyjny interfejs.
3. TomTom MySports
MySports to platforma społecznościowa firmy TomTom, która umożliwia dostęp do wszelkich parametrów naszego treningu. Korzystanie z niej jest niezwykle proste, a zarazem intuicyjne. Interfejs jest przejrzysty, choć według mnie ciut gorszy od tego, co oferują Garmin i Polar. Choć w sieci pojawiają się opinie, że występują problemy ze wsparciem producenta i samym przesyłem danych, to w rzeczywistości firma TomTom cały czas stara się usprawić funkcjonowanie, regularnie udostępniając aktualizacje. W czym nie ustępuje największym gigantom z segmentu fit trackerów.
4. Google Fit
Google Fit to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji dla aktywnych. Wspiera nie tylko smartfony, ale także zegarki z systemem Android Wear oraz smartbandy firmy Xiaomi oraz wiele innych urządzeń. Mmonitorowanie aktywności, wgląd we wszelkie statystyki, planowanie treningów – to tylko namiastka jej możliwości. Wszystko sprowadza się do bardziej świadomego treningu oraz większej motywacji.
5. MyFitnessPall
MyFitnessPall przez wielu uważana jest za najlepszą aplikację wspomagającą odchudzanie, ponieważ posiada największą bazę produktów spośród wszystkich liczników kalorii (ponad 6 mln pozycji). Nic dziwnego, że apką zainteresowała się firma Under Armour, wykupując ją ostatecznie za 475 mln dolarów. Jak działa? Wystarczy wpisać interesujący nas smakołyk i już, gotowe, wszystkie informacje otrzymujemy jak na tacy, choć nie zawsze są tak dokładne, jak można byłoby tego oczekiwać. Ponadto aplikacja śledzi również aktywność fizyczną – możemy monitorować zarówno ćwiczenia cardio, jak i siłowe. Aplikacja współpracuje z systemem Android.
6. Fitatu
Fitatu to jedna z najnowszych aplikacji do liczenia kalorii, która w mgnieniu oka zyskuje na popularności, zbierając świetne recenzje wśród aktywnych użytkowników. Twórcy przekonują, że razem z nią: schudniesz, utrzymasz wagę, zbudujesz masę mięśniową lub po prostu będziesz się zdrowiej odżywiać. Aplikacja może pochwalić się naprawdę sporą bazą produktów spożywczych spośród wszystkich aplikacji na Androida w Polsce. Obecnie figuruje w niej 18 607 produktów z naszego kraju, a licba ta wciąż ma rosnąć.
7. Endomondo
Endomondo to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji dla aktywnych – korzysta z niej aż 25 milionów użytkowników z całego świata. Podobnie jak MyFitnessPall, należy do firmy Under Armour. Idealnie sprawdzi się nie tylko w czasie biegania i jazdy na rowerze, ale również podczas innych aktywności fizycznych. Aplikacja dostarcza użytkownikowi podstawowych informacji o aktywności fizycznej. Dzięki skrupulatnemu zestawieniu danych, użytkownik może na bieżąco analizować swoje rezultaty i udostępniać je za pośrednictwem serwisów społecznościowych.
8. Runkeeper
RunKeeper to kolejna popularna aplikacja, która nie tylko monitoruje czas treningu, prędkość poruszania się i spalone kalorie, ale również pokazuje przebytą trasę. Z łatwością pozwoli kontrolować osiągane wyniki, a także zmotywuje do dalszego wysiłku. Aplikacja oferuje pomiary dla 13 dyscyplin sportowych – od biegania, po kolarstwo, wspinaczkę górską i narciarstwo. RunKeeper umożliwia również monitorowanie treningu na siłowni lub w hali sportowej.
9. Adidas miCoach
miCoach to aplikacja stworzona przez firmę Adidas, z pewnością każdy z Was o niej słyszał. Jej najważniejszą cechą jest kompatybliność z różnego typu gadżetami oferowanymi przez niemieckiego producenta (dla różnych dyscyplin sportu), co znacząco rozszerza zakres jej możliwości. Sama aplikacja, oprócz monitorowania tradycyjnych pomiarów, pozwala wygenerować programy treningowe na podstawie umiejętności i indywidualnych celów użytkownika. Z pewnością pomoże każdemu, kto chciałby odpowiednio przygotować się do dużej imprezy sportowej.
10. Nike+ GPS
Nike+ GPS to aplikacja, która monitoruje najważniejsze parametry treningowe. Rejestruje czas, dystans, spalone kalorie i wyświetla na mapie przebytą trasę. Warto dodać, że z aplikacją zintegrowany jest serwis Nikeplus.com, co pozwala rzucać wyzwania innym użytkownikom i rywalizować z nimi na różnej płaszczyźnie. Oczywiście, swoje rezultaty podobnie, jak w przypadku innych aplikacji, można udostępniać na popularnych portalach społecznościowych.
11. Sports Tracker
Sports Tracker to zaawansowana aplikacja, która umożliwia rejestrowanie i dzielenie się nie tylko rezultatami, ale również notatkami i zdjęciami stworzonymi podczas treningu. Z pewnością nie zabraknie zapaleńców, którzy chętnie pochwalą się znajomym, że potrafią przebierać nogami. Każdy umie to robić, dlatego apelujemy – bardzo ważne jest zdrowe podejście do sprawy! Wracając do aplikacji, podobnie jak w przypadku innych usług, Sports Tracker monitoruje czas, dystans i spalone kalorie. Do dyspozycji użytkownika są również instrukcje asystenta głosowego.
12. Strava
Strava to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla aktywnych. Polecana przede wszystkim rowerzystom i biegaczom. Dzięki wykorzystaniu technologii Google Maps można na bieżąco obserwować pokonywaną trasę aktywności. Aplikacja wyświetla liczbę zarejestrowanych tras, całkowitą sumę pokonanych podjazdów i przebytych kilometrów oraz całkowity czas aktywności. Ponadto do dyspozycji użytkowników są liczne wyzwania, które zmobilizują do aktywności fizycznej każdego dnia.
13. Workout Trainer
Workout Trainer to nietypowa aplikacja, która nie tylko pozwoli analizować rezultaty, ale również krok po kroku wytłumaczy, jak wykonywać najpopularniejsze ćwiczenia. Oczywiście, postępy treningowe można na bieżąco śledzić w dzienniku (podobnie jak w przypadku innych aplikacji). Ponadto Workout Trainer oferuje specjalne programy treningowe, które pozwolą rozwijać konkretne grupy mięśniowe.
14. 8 Minutes Abs Workout
8 Minutes Abs Workout pomoże ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej i brzucha. Jak? To proste! Oprócz programu treningowego, aplikacja oferuje materiały w postaci zdjęć i filmów, które ułatwią wykonywanie poszczególnych ćwiczeń i nauczą właściwych technik. A wszystko po to, by ćwiczyć jeszcze efektywniej.
15. Runtastic
Runastic to zdecydowanie najbardziej wszechstronna aplikacja, która pozwala śledzić, nie tylko standardowe aktywności, takie jak: bieganie, jogging czy jazdę na rowerze, ale również wiele innych jak: rugby, golf czy gimnastykę, a to tylko kropla w morzu aktywności. Jest tego naprawdę sporo. Co więcej, monitoruje: dystans, czas, prędkość, wysokość i spalone kalorie, a co najważniejsze pomaga osiągnąć treningowe cele, skutecznie motywując do działania.
- « Poprzedni
- 1/2
- Następny »
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Fitatu daje radę! Bez żalu opuściłam fitnesspal. Teraz czekam na możliwość wprowadzania pomiarów, co rusz robią jakąś aktualizacje. Super, że aplikacja żyje 🙂
Po kiego grzyba polecacie My tracks skoro Google wycofuje tę aplikację z końcem kwietnia. Swoją drogą dziwna polityka firmy. Po komentarzach pod aplikacją w GPlay widać, że wiele osób jej używa i chętnie by to robiły dalej.
Jest jeszcze darmowa aplikacja Withings, która może synchronizować się z Runtastic, MyFitneesPal oraz Google Fit lub Apple Zdrowie. Aplikacja świetnie działa z produktami tej firmy (zegarki, opaski, wagi, ciśnieniomierze).
Autor pominął jedną z popularniejszych aplikacji: „Movescount”.
Racja, tekst był aktualizowany, więc przeoczyłem starszą pozycję. Poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi 😉
Strava od lat nie ma Cycling w nazwie i umożliwia monitorowanie wielu rodzajów aktywności, nie tylko rowerów.
masagrator dzieki za podpowiedz, bo właśnie miałem pytac czy w którejś z tych app mozna wprowadzać dane ręcznie np po biegach na bieżni mechanicznej 🙂
A on Runtastic, który jest najbardziej uniwersalnym programem dla ludzi aktywnych (można też wprowadzać dane ręcznie i nie jest ograniczony do sportów zewnętrznych, ale zawiera także możliwość wpisania np. bieżni mechanicznej), zero słowa? Cytująć RunKeeper „ale również pokazuje przebytą trasę” – poprzednia aplikacja (Endomondo) też pokazuje przebytą trasę (nie wspominając o Runtastic).
Wolę Runtastic, bo spełnia moje oczekiwania + nie zmula na komórkach jednordzeniowych.
Podpisuję się pod wypowiedzią kolegi. Runtastic to jedna z lepszych aplikacji, z którymi miałem styczność. Zakupiłem również pas na klatkę piersiową tej firmy, dzięki któremu mogę na bieżąco śledzić swoje tętno i jest to po tysiąckroć dokładniejsze urządzenie od tych zabawkowych zegarków/opasek na rękę.