Dbanie o własną kondycję przychodzi Europejczykom z trudnością – mimo, że ponad 60% badanych stwierdziło, że stara się dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, tylko połowa z tej grupy (38%) rzeczywiście podejmuje odpowiednie starania. Coraz więcej z nas, w dbaniu o kondycję sięga też po elektronikę.
Presja i szybkie tempo współczesnego stylu życia obniżają naszą motywację w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Pomimo, że ponad 60% badanych Europejczyków stara się dbać o zdrowie (podobny odsetek jest wśród Polaków – badanie CBOS, 2013 r.), tylko co dziesiąty ankietowany (12%) ćwiczy trzy do pięciu razy tygodniowo – a właśnie taka częstotliwość jest zalecana przez ekspertów. Badanie wykazało, że 39% badanych uprawia sport tylko raz w miesiącu, natomiast 40% Europejczyków dba o siebie nieco lepiej i uprawia sport wciąż niewystarczająco, jednak częściej niż raz w tygodniu.
Najnowsze badania pokazały też, że zwiększa się zainteresowanie konsumentów urządzeniami, które pomagają w dbaniu o kondycję. Obecnie ponad jedna czwarta Europejczyków (27%) używa urządzeń do pomiaru wyników i zapisywania danych oraz poczynionych postępów. Zakładane cele różnią się w zależności od osoby – może to być redukcja masy ciała, utrzymanie dobrej kondycji lub przygotowanie do maratonu. I tu właśnie pojawia się prawdziwe wyzwanie – ponad połowa ankietowanych (54%) twierdzi, że urządzenia i aplikacje, których używają lub używali w przeszłości, nie umożliwiają holistycznego podejścia do życia, prowadząc tym samym do rozczarowania i rezygnacji z realizacji wyznaczonych celów.
- Zobacz także | Trening czyni mistrza, czyli jak efektywnie trenować
A Wy jak myślicie, czy urządzenia, które można nabyć na naszym rynku są niewystarczające? A może po prostu większość osób sięga po niewłaściwe rozwiązania?
Źródło: Własne, Samsung, Informacje Prasowe
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.